CESTA NA JUVENTUS VS SEVILLA - LIGA MAJSTROV | fotbalovysen.cz

BLOG

CESTA NA JUVENTUS VS SEVILLA - LIGA MAJSTROV

Nakoľko je pomerne zložité zohnať lístky cez bežné portály zrejme na akýkoľvek zápas Top tímu v Európe, tak šance pre bežného človeka sú mizivé. Pre všetkých, ktorí majú podobný problém ako ja sú k dispozícii cestovne športové kancelárie, ktoré vedia sprostredkovať lístky aj na tie najvyhľadávanejšie zápasy. Jednou takouto skvelou spoločnosťou je aj Futbalovysen , kde z mojej vlastnej skúsenosti boli miesta na sedenie priam úžasné. Sedenie v prvom rade, bližšie ku trávniku boli už iba usporiadatelia. Pre fanúšika akéhokoľvek tímu je možnosť vidieť svoj tím na živo veľkým snom. V momente ako mi od spoločnosti Futbalovysen prišli dva lístky, tak som sa nevedel dočkať dňa, kedy budem na štadióne. Jednanie s touto spoločnosťou by som nazval úmerné k dnešnej dobe, Proklientsky servis ako sa patrí, informácie v plnom rozsahu. Môžem vrelo odporúčať.

Presuňme sa ku samotnému cieľu, nakoľko sa futbalové zájazdy prevažne robia na otočku alebo s prespaním na jednu noc a s kamošom sme chceli poprechádzať aj celý Turín, tak sme využili možnosť lístkov bez transportu a ubytovania. Cestovanie a ubytovanie sme si zaobstarali sami. Pre ľudí, ktorí neobľubujú dlhé a nepohodlné cestovanie autom ( Ja a kamoš máme 2 mestre ) , je možnosť letieť. Samotné cestovanie bez auta je mierne komplikované, no o to pestrejšie. Let z Bratislavy do Bergama trval cca 80 minút. Následna 50 minútová cesta z letiska autobusom na vlakovú stanicu Milano Centrale, kde aby sme nevynechali žiaden dopravný prostriedok sme počkali na rýchlovlak do Turína, ktorý išiel slušných 300km/h, cesta trvala cca 45 minút. Po príchode do Turína prevažná väčšina obyvateľstva spala, tak sme zvolili cestu taxíkom na hotel. Spokojnosť a únava nás dobehla na hoteli, kde sme prespali raňajky a takmer aj obed.

Cesta na štadión v deň zápasu bola elektrizujúca, 3-4 hodiny pred zápasom sa mesto plnilo ľudmi oblečených do farieb Juve. Po pomerne skorom príchode bolo v okolí štadióna veselo. Predajcovia pouličného sortimentu na každom kroku, kde sa snažili na silu „darovať“ dve biele šnúrky a dve čierne šnúrky za almužnu, ktorá pre nich znamenala s úsmevom na tvári aj 50€. ( Nitka, ktorá má hodnotu cca 0,005€ ). V okolí štadióna bolo rozložených veľa fast foodov ako aj mini shopov s náhražkami oblečenia Juventusu. Čas sme si krátili v pohodlnom Nemeckom pohostinstve, kde sa zbiehali spoločne fanúšikovia Juventusu ako aj Seville. Chudáci čašníci, taký nával som hádam nevidel ani pri otvorení obchodného domu. Štadión bol sprístupnený dve hodiny pred zápasom. S nadšením sme teda smerovali ku bráne, kde usporiadatelia kontrolovali lístky. Bez komplikácii sme vošli do priestorov štadióna, kde už hrala hymna Juventusu a na veľkoplošnej obrazovke behali reklamné spoty Juventusu, rozhovory s hráčmi Juventusu ako aj zostrihy zápasov.

Štadión sa postupne zapĺňal a atmosféra gradovala, na sedadlách predpripravené farebné sáčky pre úžasné choreo. Ako pred každým zápasom, tak aj pred zápasom Ligy Majstrov Juventus Vs Sevilla zaznela hymna Juventusu, ktorú svorne celý štadión spieval do konca. Následne sa zostúpili hráči oboch tímov a zaznela hymna Ligy Majstrov pri ktorej celý štadión stál. Úvodný hvizd rozhodcu priniesol veľký potlesk, zimomriavky boli všade, pocit úžasný, splnený sen, už len aby Juventus vyhral. Priebeh zápasu nenaznačoval nič iné, Sevilla sa nedostala ku slovu počas celého zápasu, Juventus pokojne kontroloval hru a prestrielal Sevillu v pomere 17:2. Pri každom náznaku šance divákov dvíhalo zo sedadiel. Na konci prvého polčasu sa celý štadión nie len postavil, ale famózne oslavoval gól Alvara Moratu. Cez polčas sme sledovali rozcvičku náhradníkov a čakali na úvod druhého polčasu. Všetko vyzeralo, že zápas skončí výsledkom 1:0, Juventus nedal loptu z kopačiek. V 80 minúte prišiel na trávnik čerstvý Simone Zaza aby parádnym únikom od polky ihriska uzavrel na 2:0. Pre nás úžasný pohľad vidieť to z prvej rady, celá 11tka sa prišla radovať 3 metre od našich miest, za tento pohľad tá cesta určite stála.

Obzvlášť s takými miestami na sedenie aké sme mali my, začo patrí veľká vďaka spoločnosti Futbalovysen. Ďakujeme za super zážitok, za perfektný prístup.

www.futbalovysen.sk vrelo odoporúčam, ten zážitok stojí za tie peniaze aj cestovanie. Už teraz sa teším na spoluprácu s Futbalovysen.